Rychlá půjčka: Šikovný pomocník a strašák v jednom

Mít rozpočet pod kontrolou není jen tak. Člověk si může pečlivě rozepsat příjmy a výdaje, ale nikdy nemůže stoprocentně vědět, zda mu cestu nezkříží nečekaná událost v podobě urgentní složenky, porouchaného auta či jiné nepříjemné záležitosti, kterou je třeba ihned vyřešit. Co s tím, když na účtu není dostatečná rezerva? Pokud nemáte kreditní kartu ani kontokorent, můžete sáhnout po rychlí nebankovní půjčce. Ještě předtím však svůj záměr důkladně promyslete. Ačkoliv jde o menší částku, stále se bavíme o půjčce.

Výhody půjčky před výplatou jsou zjevné

Půjčky před výplatou patří k nejvyhledávanějším finančním produktům a nabízí okamžitou pomoc v případě, kdy selžou jiné rychlé zdroje. Vyřízení je doslova expresní a probíhá online. V podstatě stačí vyplnit formulář a projít schvalovacím procesem. Poskytovatel pošle peníze obratem a vy je můžete použít na cokoliv. Splátka je jednorázová, obvykle v rozmezí několika dní až týdnů s možností prodloužení. Po uhrazení poplatku lze dobu splatnosti natáhnout až o několik týdnů.

Máte na to?

Jde přeci „jen“ o pár set až tisíc korun, tak proč z rychlé nebankovní půjčky dělat vědu? Navzdory nižšímu úvěrovému rámci jde stále o regulérní půjčku a žadatel musí akceptovat důsledky nesplácení. Proto si předem dobře spočítejte, zda budete mít ve smluveném termínu splatnosti peníze na úhradu splátky. Rozhodně si kvůli půjčky nepůjčujte jinde, jen byste se dostali do bludného kruhu, kdy příslovečně vybíjíte klín klínem.

Nebankovní půjčka a zdarma?

Nebankovní půjčka nemusí zatížit rozpočet o úroky a poplatky. Někteří poskytovatelé nabízí v rámci zviditelnění tzv. první půjčku zdarma. Klienti si mohou napoprvé půjčit několik tisíc korun s tím, že vrátí stejnou částku. Takové řešení je mnohem šetrnější než rychlá půjčka s obvyklými podmínkami, kdy RPSN dosahuje tisíců až desítek tisíc procentních bodů.

Publikováno: 02. 03. 2018

Kategorie: Byznys a finance

Autor: Milena Novotná

Tagy: nebankovní půjčky | půjčky před výplatou