Sny, jazyk duše
Co se děje s naším tělem, když spíme? A jak na to reaguje naše mysl, která v tu chvíli může vytvářet stovky zajímavých obrazů. Mají nějaký hlubší význam staré antické snáře nebo jde jen o výplod hravé fantazie, jíž mají mnozí lidé takřka bez mantinelů? A pokud jsou něčím víc než jen zábavným nočním proudem, jaký mají konkrétní význam? Upozorňují na něco důležitého, na co vůbec nemyslíme při fyzickém bdění? A jak se k této otázce staví dnešní psychologie, dynamická věda, jež se neustále rozvíjí?
Příjemné sny se mohou stát inspirací do dalších dnů, naplnit naše životy novou energií a dodat sílu pro těžké chvíle, které každý z nás někdy zažívá. Pamatujete si své sny? Ráno si je můžeme zapisovat a brát si z nich inspiraci, používat výkladové snáře – ale pozor – většinu snových příhod během chvilky po probuzení jednoduše zapomeneme, ranních vjemů je totiž až příliš, i když zrovna nevstáváme do zaměstnání. Prozradí nám snění něco o nás samotných? Poradí, jak vylepšit budoucnost, jak poznat nové lidi a přinést do života svěží vítr? Pojďme nahlédnout za oponu našeho snění a zjistit, co nám mohou sny sdělit a jak bychom měli chápat jejich symbolický význam…
Chcete se o psychologii snů dozvědět více? Pak je pro vás jako stvořená tato online přednáška: https://www.facebook.com/events/1395446180818947.
Nahlédněme za oponu, poznejme vlastní sny
Člověk bez snů, to je skoro jako tělo bez duše. Psychické strádání může být hodně na škodu, zvláště, když bude dlouhodobé. Jak potvrzují i moderní výzkumy, snít je jistě zdravé a prospěšné po všech stránkách. Jde ale o jinou dimenzi naší existence nebo jen vizuální projekci? A jak se na sny dívají staré civilizace, Řekové a Římané nebo lidé Orientu? Podle starobylých snářů nemusí být děsivý sen nijak špatným znamením a naopak, je ale pravda, že noční můry zneklidňují spánek moderních lidí a bylo by namístě, kdyby jejich snění bylo příjemnější. Cítí se pak lépe, odpočatý člověk výkonněji pracuje a reaguje na jiné lidi v běžných každodenních situacích, to je celkem jasná premisa, že?
Publikováno: 11. 12. 2020
Kategorie: Zdraví a fitness