Bydlení

Sprchové sety znamenají komfort a současně úsporný provoz

Jak by vlastně měla vypadat koupelna, kterou chcete mít ve svém novém bydlení? Sto lidí značí sto chutí, to je zcela jasné a nikdy nebude nic zcela stoprocentní, k ideálu se tedy musíme alespoň přiblížit.

Je pravda, že v koupelně netrávíme celý den, ale jde o místo, kde je nutné, abychom se cítili maximálně komfortně. Nejde jen o tělesnou, ale i duševní hygienu a hodinová koupel s mořskou solí je také dobrý program na dnešní večer, že? Dnešní trh je ale naštěstí velmi pestrý a umožní vám řadu kombinací. Sprchový kout může mít tolik podob, kolik má vaše fantazie.

Vybírejte si mezi desítkami řešení

Ano, variací je opravdu dost, takže je namístě věnovat volbě konkrétního řešení dostatek času. Přece jen, koupelna a její rekonstrukce, to je záležitost, která musí vydržet celé roky. Sprchové sety se přizpůsobí době, jsou účelné a zároveň přinášejí úsporu vody, což potěší přírodu a projeví se i na celkových nákladech vaší domácnosti.

Vyzkoušejte třeba dešťovou sprchovou sadu, díky níž bude proud vody padat přímo na vás a nabídne ničím nerušenou relaxaci. Možná vám poradí i zkušený bytový designér, se kterým proberete i své představy a sladíte je s funkčností a originalitou. Dobrou volbou se může stát i sprchový sloup s pákovou baterií, který šetří čas a je tím, co na moderním světě opravdu vítáme.

Nezapomínejte ani na různé doplňky

Nejde jen o vanu nebo sprchový kout, koupelna má totiž mnohem více prvků! Koupelnové doplňky jsou toho jasným důkazem, na trhu jich najdete opravdu nepřeberné množství. Praktický topný žebřík, elegantní umyvadlo, vanová zástěna a sušák ručníků, to je jen malá ochutnávka velkého světa, jenž na vás už čeká. A jen tak mimochodem, nehodí se vám na chatu třeba solární sprcha? Může jít o praktický doplněk, který využijete nejen během letních veder.