Podle čeho vybrat bojler?

Bojler je nenápadné zařízení v naší domácnosti, které každý přehlíží, ale pouze do doby, než přestane fungovat. Právě ono totiž vyrábí a uchovává teplou vodu pro naši potřebu, kdykoliv si zamaneme otočit kohoutkem. Protože o principu této funkčnosti víme pramálo, rádi si necháme poradit i s výběrem nového přístroje. Abychom nekoupili „zajíce v pytli“, je dobré vědět, podle čeho nový bojler vybrat. Výměna bojleru obvykle spočívá v obměně starého kusu za nový, ale stejně tak se budou rady hodit, pakliže instalace bojleru bude probíhat poprvé.

Kritéria výběru

V první řadě zvažte objem bojleru, který se odvíjí podle počtu osob doma. Pro čtyřčlennou domácnost se doporučuje minimálně 120 litrový, aby byl dostatek vody pro běžné užití i koupel každého člena. Bojler vybírejte i podle tarifu elektrické energie, kdy můžete získat výhodu výroby teplé vody při nočním proudu elektriky. Požadovaný objem bojleru je dobré zvážit i z hlediska teploty, kterou budete uvnitř nahřívat. Standardně jde o teplotu ve výši 65°C.

Kam s ním?

Montáž bojleru být co nejblíže odběrního místa pro teplou vodu. Zabráníte tak zbytečným tepelným ztrátám v trubkách. Většina lidí si proto bojler umisťuje do koupelen. Zapomenout se nesmí ani na pravidelnou údržbu bojleru, kterou ovlivňují zejména nepříjemné průvodní jevy, jako jsou rez nebo vodní kámen.

Servis na telefonu

Nejsnadnější servis umožňují přístroje s vyjímatelným topným tělesem. Myslete na to, až budete produkt vybírat. Pravidelná údržba od odborníků (tel. 774 571 413) prodlouží životnost bojleru až o několik let. Servis je dostupný 7 dní v týdnu a oprava probíhá do 24 hodin od objednání.

Publikováno: 22. 07. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná