Střecha je základ domu, a tak nepodceňujte její izolaci

Jednou z nejdůležitějších součástí každé budovy je bezpochyby střecha. Pokud nedisponuje dostatečnou izolací, vlhko proniká do interiéru, stejně tak z místností zároveň uniká teplo, a tím pádem za vytápění utratíte mnohem více, než byste ve skutečnosti museli. Jestliže se vám něco nepozdává, měli byste nechat zkontrolovat stav vaší střechy. Jakmile do vyhledávače zadáte termíny, jako jsou „krovy Český Krumlov“ anebo „zateplování střech Český Krumlov“, nabídne se vám spousta firem realizujících dané činnosti. Společnost se nejprve podívá, v jakém stavu vůbec střechu máte, a potom podle toho navrhne vhodný postup, aby se dostala střecha opět do stoprocentní kondice.

U střechy je izolace důležitá

Od kvality izolace se odvíjí spousta vlastností budovy. V okamžiku, kdy začne pronikat vlhko do nemovitosti, vzniknou plísně, jež způsobují spoustu zdravotních problémů. Ovšem naštěstí existují pro izolace moderní materiály zajišťující optimální odvod vlhkosti a zabraňující pronikání vody z venkovního prostředí. I v podkrovních místnostech nebude po plísních ani památka. Izolace by měla zlepšovat také tepelnou ochranu, to znamená, že by měla regulovat teplotu interiéru v topné sezóně i v letním období. Dávno jsou pryč doby, kdy bylo v podkrovních prostorech nesnesitelně. Současné zateplovací a izolační materiály dokážou odrážet ostré sluneční paprsky a odhánět pryč sálavé teplo.

Na koho se obrátit?

Jestliže máte problém s izolací a zateplením, nejspíše hledáte profesionála, jenž vám provede kvalitní izolaci. Stačí zadat do vyhledávače frázi „izolace střech Český Krumlov“ (případně jiné město) a nabídne se vám hned několik firem realizujících dané práce. V jižních Čechách, konkrétně v okolí Českého Krumlova, má velice dobrou pověst společnost Vlastimil Chalupka -  Tomi.

Publikováno: 12. 11. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná