Tradiční perský koberec nestárne! Na rozdíl od nás...

Toužíte po změně? Přemýšlíte, jak svému interiéru, ať již domácnosti či kanceláři, dát nový náboj? Pořiďte jí pravý perský koberec! Originální perský koberec bezpochyby představuje jednoduchý a relativně i cenově dostupný způsob, jak interiéru dopřát změnu. Úloha koberců však není jen estetická. Třeba kvalitní perský koberec je i dobrým zvukovým a tepelným izolantem. Příjemným na dotek, reprezentativním na pohled. Na skutečně kvalitní perský koberec můžete i bez problémů ulehnout. Protáhnout páteř i svaly, zavřít oči a na pár vzácných chvilek zapomenout na dění okolo sebe.

Perský koberec nestárne

Víte, že tradiční perský koberec nestárne? Naopak, jeho hodnota podobně jako u vína dokonce časem roste. I z toho důvodu se v arabských rodinách perské koberce dědí z generace na generaci. Doslova jako šperk, kterým perský koberec bezesporu je.

Jaký koberec zvolit?

Ať již tradiční nebo moderní koberec v podstatě vybíráme na základě třech parametrů. Materiálu, z něhož je vyroben, designu neboli vzoru a rozměru. Co se materiálů týče, koberec můžete mít bavlněný, vlněný nebo hedvábný. Z jiných materiálů se originální perský koberec nevyrábí. Jeho originalitu je ovšem pouhým okem velmi těžké poznat. Originalita perského koberce se každopádně stanovuje na základě počtu tzv. perských uzlů na sto cm² koberce.

Pozor na napodobeniny!

Realita je bohužel taková, že na trhu se setkáte i s velmi povedenými napodobeninami pravých peršanů. Například istambulské trhy jich jsou plné. Toužíte-li však svému interiéru dopřát skutečný originál, doporučujeme nakupovat od renomovaných dodavatelů, jejichž nabízené produkty disponují náležitou certifikací.

Pořiďte si originál!

Jistotu, že vámi pořízený koberec je skutečným originálem, rozhodně máte při nákupu ve specializovaném obchodě Buchara v pražské Londýnské ulici, který se na prodej orientálních koberců specializuje. Jeho návštěvu určitě doporučujeme, jedná se totiž o takový orientální ráj. Ráj koberců tedy určitě.

Koberec z kůže, nebo hedvábí?

V nabídce najdete koberce nomádské, turecké, turkmenské i pákistánské. Moderní koberce z kůže i hedvábí. Všech tvarů – obdelníkové, kruhové, čtvercové i oválné. A velmi zajímavých vzorů, z nichž vybrat jeden zřejmě bude velmi tvrdým oříškem. Ale zase nerozlousknutelným. Najděte si chvilku a na stránkách buchara.cz si nabídku v klidu projděte. Jsme si jisti, že svého favorita rychle najdete.

Publikováno: 29. 05. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná