Vánoce se blíží. Jaké elektronické dárky jsou letos trendy?

Mezi nejhůře hodnocené vánoční dárky patří ponožky a spodní prádlo, praktické věci do domácnosti a překvapivě také alkohol. Mezi ty nejvytouženější naopak elektronika všeho druhu. Pokud hledáte inspiraci pro letošní Vánoce, najdete ji v následujících řádcích. Sestavili jsme pro vás žebříček nejzajímavějších elektronických dárků, které potěší každého milovníka moderních technologií.

​Nintendo Switch

Na výsluní se sice hřeje nejnovější konzole od Sony, ale v jejím případě hrozí problém s dostupností. Takže než se situace ohledně PlayStationu 5 uklidní, je rozumné poskytnou prostor neméně zajímavé konkurenci. Nintendo Switch je sice staršího data, ovšem nabízí neskutečnou porci zábavy za přijatelnou cenu. A spousty titulů, které nejsou pro jiné platformy dostupné.

​Arduino

Dárek pro každého, kdo si rád hraje s elektronikou a zároveň tvoří. Brána do světa programování, to je Arduino – jedinečná „stavebnice“ na bázi mikrokontrolerů ATmega byla původně zamýšlena jako učební pomůcka. Dnes jde o nenahraditelnou záležitost nadšených bastlířů a mimo jiné i významnou technologii s využitím v mnoha průmyslových odvětvích. Pro začátečníka je jako stvořený Arduino Starter Kit. Sada obsahuje základní součástky a návody.

​Dron

První cenově dostupné drony nabízely spoustu legrace, ale z technologického hlediska jsme nad nimi museli přivírat oči. Současná nabídka je jako vyměněná. I levnější letouny (pozor – nikoliv absolutní low-end, od toho příliš nečekejte) disponují skvělými funkcemi a zvládají kvalitní videozáznam. Jednoznačně budou i letos patřit mezi top elektro-dárky.

​E-koloběžka

Elektrokoloběžky zažily boom v minulých letech, nicméně stále jde o stálici na poli nej elektrodárků. Pokud někomu z okruhu nejbližších věnujete pod stromeček elektrifikovanou verzi jednoho z nejzábavnějších dopravních prostředků, zaručeně zabodujete. Jen si při výběru ohlídejte parametry. Dobrá e-koloběžka by měla nabízet dostatečně dlouhý dojezd.

Publikováno: 02. 11. 2021

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná