Zdraví a fitness

Vodní dýmky jsou lepší než cigarety

Inhalace cigaretového kouře je drahý špás a trpí při něm jak zdraví, tak i peněženka. Kdo však nemůže vábení nikotinu odolat, neměl by ztrácet čas s drahými cigaretami a přejít raději na tabák, respektive vodní dýmky. Celkový požitek je mnohem lepší než v případě běžného kuřiva.

Dýmky dokáží nadchnout i muže

Vodní dýmky jsou velmi oblíbené hlavně u žen, které nemají příliš v lásce ostrou pachuť tradičního cigaretového kouře. Dýmky totiž obsahují mimo jiné také nádobu na vodu, která kouř dokáže zbavit ošklivé chuti, a tím ho učinit jemnějším.

Podle trendu to vypadá, že balíček cigaret bude brzy stát stejně jako ojetá motorka, a tak je dost pravděpodobné, že i pánové se stále více budou zajímat o levnější alternativy kouření. A to tabák v kombinaci s vodní dýmkou rozhodně je. Je ovšem nutné vybrat si tu nejvhodnější.

Malé verze

Nejmenší vodní dýmky jsou trochu nepřekvapivě také těmi nejlevnějšími. Malé rozměry jsou výhodné hlavně pro uživatele, kteří chtějí dýmku přenášet často s sebou, třeba na večírky. V tomto případě stačí k přepravě pouze běžně velká igelitka.

Problém malých verzí spočívá v nedostatečně velké nádobě na vodu. Kvůli tomu nedokáží čistit kouř tak efektivně jako větší modely.

Střední verze

Kdo touží po lepší chuti, musí si připlatit za dýmku střední velikosti. I ty bývají stále docela mobilní, nicméně je vhodnější je přeci jen nechávat doma, aby se snad při přesunu, případně na místě nepoškodily. Přeci jen, nestojí pár korun.

Na druhou stranu je případné poškození často možné docela snadno opravit i bez zásahu autorizovaného servisu. Stačí mít jen vhodné náhradní díly, kupříkladu ve formě korunek na vodní dýmky.

Velké verze

Tyto modely se již používají hlavně v čajovnách a podobných podnicích. Jsou totiž velmi robustní a jejich přenášení na různé party se rozhodně nedoporučuje. Dají se samozřejmě běžně sehnat, takže kdo má zájem, může si takovouto dýmku koupit i domů.

V domácnostech obvykle nefungují pouze ke svému původnímu účelu, ale vzhledem ke své štědré zdobnosti se často používají i jako dekorativní prvek.