Chystáte se na golf? Nezapomeňte si přibalit vhodné golfové hole

Ještě před 30 lety byl golf u nás považovaný za téměř exotickou hru, věnovalo se mu jen několik desítek nadšenců. Nebyly zde ani potřebné podmínky. Dnes už je situace zcela odlišná. V Česku vyrostly desítky moderních hřišť, změnilo se i myšlení lidí, tento druh sportu milují tisíce sportovců. Pakliže k nim patříte i vy, určitě se těšíte na začátek sezony. Před ní je ale dobré se důkladně připravit a sehnat kvalitní náčiní.

Druhy golfových holí, bez nichž se neobejdete

Laická veřejnost má často o golfu velmi mylnou představu. Jedním z mýtů je fakt, že vám na hru vystačí jedna hůl. To však každý, kdo již tento sport někdy zkusil, důrazně vyvrátí. Je rozdíl, zda golfové míčky odpalujete na dálku, nebo je naopak chcete pouze dotlačit na pár metrů do jamky. Jednotlivé druhy holí se liší dle svých vlastností a tvarů. Tak například golfové hole, jimž se říká drivery, patří k nejdelším holím vůbec. Mají velmi pevnou konstrukci. Díky těmto vlastnostem jsou perfektní pro dlouhé odpaly ze základní pozice. Na doklepávání míčků na greenech u jamek by pro změnu nebyly vůbec vhodné, zde se mnohem více hodí puttery, které mají jinak vytvarovanou spodní zahnutou část. Pokud se v golfových holích příliš nevyznáte a nechcete si s jejich nákupem příliš lámat hlavu, stačí si pořídit kompletní golfové sety. Obsahují všechny běžně používané druhy holí. Pak už záleží jen na vás, jak si je osvojíte. Golf je hrou, která se nedá naučit během jediného odpoledne, chce to mít dostatek trpělivosti a umu.

Kvalitní obuv je základem dobrého golfisty

Při hraní golfu jde i o vaše pohodlí. K tomu přispívá vhodná obuv. Proto se vyplatí zvolit speciální golfové boty. Součástí jejich podrážek jsou drobné hroty, do jisté míry připomínají běžecké tretry. Díky těmto hrotům udržíte nohy pevně na zemi na jakémkoliv nezpevněném terénu. Právě při golfu se pohybujete na trávě, často vlhké, případně na písku a v hlíně. Proto je kvalitní obuv naprosto nezbytná, jestliže si nechcete přivodit zranění.

Publikováno: 21. 03. 2020 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná