Výhody a nevýhody plovoucí podlahy

Chystáte se na rozsáhlou rekonstrukci nebo přemýšlíte, jakou zvolíte podlahu do své novostavby? Určitě vás už napadlo, jak by u vás doma vypadala plovoucí podlaha. Pokud si nejste jistí, přečtěte si její výhody a nevýhody a zjistěte, proč jsou v českých domácnostech tak populární. Informace nám poskytli odborníci na plovoucí podlahy z Českých Budějovic - Podlahy Hajný.

Co je plovoucí podlaha?

Plovoucí podlaha je podlahová krytina, která není pevně spojena s podkladem ani s okolními stěnami. Skládá se z lamel, které se k sobě spojují zámkovým systémem. Nejčastěji se vyrábějí ze dřeva nebo laminátu.

Nevýhody plovoucí podlahy

Začneme tím negativním. Plovoucí podlahy nejsou úplně odolné, a to i přesto, že jsou kvalitně sestavené a vyrobené z nejlepšího materiálu. Nejsou vhodné do míst, kde je vlhko, neboť by se mohly snadno poškodit. Neumísťujte je tedy do koupelny, sklepa ani do kuchyně. Také nemají rády bodové zatížení, takže pokud plánujete do pokoje umístit něco těžšího, je lepší přemýšlet o jiném druhu podlahy.

Výhody plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy jsou snadné na montáž i demontáž. Zvládne ji položit každý, kdo je aspoň trochu zručný. Během práce navíc nevzniká větší množství nepořádku. Plovoucí podlahy výborně izolují hluk a přenášejí teplo. Jsou skvělé v kombinaci s podlahovým vytápěním. V neposlední řadě jsou krásné a stylové, hodí se do každého interiéru.

Chcete plovoucí podlahu?

Zatoužili jste po plovoucí podlaze? Není nic jednoduššího než se obrátit na specialisty na podlahy v Českých Budějovicích. Prozkoumejte jejich nabídku a pak už se jen domluvte na detailech. Nezapomeňte, že ruku v ruce s podlahou jdou i další interiérové prvky. Aby to u vás doma vypadalo opravdu hezky, dejte si záležet i na dveřích. Co třeba vybrat nové interiérové dveře Hörman nebo vyměnit opotřebovaný nábytek? Interiérové dveře České Budějovice, nábytek z masivu a třeba i pár stylových dekorací promění váš domov k nepoznání.

Publikováno: 24. 08. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná