Chorvatsko, jak ho možná neznáte

V Česku není mnoho lidí, kteří by ještě Chorvatsko nenavštívili. Pravděpodobně za to může jeho přístupnost a vzdálenost pro Čechy, protože autem se zde bez problémů dostanete za pár hodin. Jediné, co k tomu potřebujete je dálniční známka, protože drtivá většina vaší cesty bude probíhat právě na dálnici.

Protože se Chorvatsko nachází v Evropské unii není nutný ani pas, bohatě si vystačíte s občanským průkazem. Můžete zvolit rychlejší dopravní variantu – letecky. Ovšem pro několikačlennou rodinu vychází cesta osobním vozidlem stále výhodněji než letadlem. Chorvatsko láká nové i stálé návštěvníky především svým slunečným podnebím, průsvitným mořem a také cenovou dostupností, ale to není všechno. V tomto článku vám prozradíme další důvody, proč tuto destinaci prozkoumat hlouběji.

Kam vyrazit v Chorvatsku na výlet?

Chorvatsko je oblíbenou turistickou destinací, díky svým plážím a moři. Ovšem na své si přijdou i milovníci památek, kterých zde naleznete opravdu mnoho. Mezi ty nejznámější rozhodně patří antické památky v Pule, kde historie tohoto města sahá daleko do minulosti, konkrétně více než 3000 let. Historické stavby a již zmíněné antické památky jsou hlavním důvodem, proč turisté navštěvují malebné městečko Pule. Pozoruhodná je také místní aréna, ve které probíhaly ukrutné boje dávných gladiátorů.

Poznejte krásu chorvatské přírody

Nejste fanoušky historických památek ani přelidněných pláží? V tom případě vám doporučujeme vyrazit do zdejší přírody, která je skutečně obdivuhodná. Tipů, kam vyrazit na výlet do přírody v Chorvatsku bychom mohli vypsat opravdu spousta, ovšem mezi výjimečná a kouzelná místa rozhodně patří národní park Plitvická jezera. Prostředí národního parku vám nabídne pohled na třpytivé vodopády, průzračná jezera, modré jeskyně, nebo třeba tyrkysová jezera.   

Kde se ubytovat?

Chorvatsko nabízí vskutku široké možnosti ubytování - od chatek přes mobilní domky Chorvatsko až po luxusní hotely. Nabídky si můžete prohlédnout na portálu Hrvatska.net.

Publikováno: 25. 01. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Milena Novotná