3 kroky k dokonalému odhlučnění bytu

Máte rozverné sousedy, kteří a ani v nejmenším neberou ohledy na to, že v domě nebydlí sami? Jste nuceni žít ve frekventované čtvrti, kde se zvenčí dovnitř vašeho bytu šíří nadměrný hluk? Anebo vám život vrzání podlah? Zdrojů hluku může být v praxi daleko více a všechny mají něco společného – negativně ovlivňují celkový komfort bydlení. Naštěstí pro vás můžete sáhnout po moderních materiálech, jako je akustická pěna, a domácnost dokonale odhlučnit.

1. Odhlučnění stěny

V případě hluku procházejícího konstrukcí stěny je vhodné zvolit dostatečně účinný materiál, který zajistí efektivní odhlučnění, ale neubere vám příliš mnoho životního prostoru. Proto je důležité provést měření a na základě výsledků vybrat vhodnou kombinaci materiálů. Jsou-li vaši sousedé extrémně hluční, pak je dobrou volbou kvalitní bezkontaktní trojvrstvá konstrukce.

2. Odhlučnění stropu

Dupot, bouchání a další zvuky na nízké frekvenci patří k nejčastějším důvodům odhlučnění stropu. Vyhněte se však minerální vlně, která si s nízkofrekvenčními zvuky neporadí podle vašeho očekávání. V prvé řadě se pokuste domluvit sousedům, případně je přimějte, aby položili izolaci do své podlahy. Pokud se hluk naopak přenáší do nosné konstrukce od vás, pak je účinnější odizolovat strop.

3. Odhlučnění podlahy

Odizolování hluku, ke kterému dochází při kontaktu s podlahou, se provádí pomocí kročejové izolace. Jedná se o zvukovou izolaci eliminující zvuky vznikající při posouvání nábytku, dupání a samozřejmě i při běžné chůzi. Řada výrobců přítomnost tohoto prvku podceňuje, případně volí nevhodné materiály. Je dobré vědět, že kvalitní kročejová izolace nemusí být příliš hrubá. Tloušťka nehraje roli – důležitým parametrem je dynamická tuhost. Hledejte izolaci s co nejnižší hodnotou, ideálně pod 10 MN / m³.
Pokud si s odhlučněním domácnosti nevíte rady, obraťte se na odborníky z potichu.cz. Poradí vám s výběrem vhodných materiálů a doporučí řešení, které vaše bydlení promění na oázu klidu.

Publikováno: 14. 10. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná