Tipy

5 nejoblíbenějších svatebních písniček současnosti

Skladba z dob romantismu od hudebního skladatele Felixe Mendelssohna „Svatební pochod” (z angl. Wedding March) je snad klasikou na každém svatebním obřadu. Ikonická znělka doprovází nevěstu během její chůze k oltáři a vyvrcholí výměnou svatebních obrouček či novomanželským polibkem. Co však vyzkoušet zajímavější skladby od současných interpretů, které zachovávají romantické poselství? Nechte s poradit, která hudba na svatbu momentálně letí.

Vybrali jsme 5 písniček, které nesmí chybět ve vašem playlistu během vašeho velkého dne. Následující hity hraje snad každý profi DJ na svatbu v Praze i na vesnici

1. John Legend – All of Me

Slova písně mluví za všechno. Zamilovaná skladba vyjadřuje, proč milujete svou polovičku. Zároveň evokuje příslib, že vaši osudovou lásku budete bezpodmínečně milovat i přes její nedostatky. Koneckonců, tento aspekt také dotváří váš jedinečný vztah. Hudební videoklip byl natočen v Itálii několik dní předtím, než se měl John Legend sňatkem. Už to je náznak toho, že byste si tuto skladbu měli vybrat i vy.

2. Ed Sheeran – Perfect

Pokud chcete svému partnerovi říci, že jste v něm našli celoživotní lásku, tak tato skladba to udělá za vás. V poslední době se hraje na svatbách při prvním tanci novomanžele. Ve videoklipu účinkuje známá americká herečka Zoey Deutch. Píseň také zazněla ve filmech Red Notice (2021) či Příběh Popelky (2021). Nelze zapřít, že je pohádková.

3. Ed Sheeran – Thinking Out Loud

U Eda Sheeranovi ještě zůstaneme. V roce 2014 vydal skladbu, která získala Cenu Grammy za píseň roku (2016) a drží rekord v Guinessově knize rekordů za nejvytrvalejší 1. místo ve světové hitparádě. Souzvuk tónů kytary, harmonický hlas britského zpěváka a výstižný text vytvářejí dokonalou kombinaci k tomu, abyste hudbu použili během svatebního obřadu.

4. Elton John – Your Song

Píseň je sice více než 50 let, ale přesto si zachovává své kouzlo. Dokazuje, že i skladba může být dárkem pro vašeho partnera. Přesně o tom se v textu zpívá. Zajímavostí je, že kromě filmu Rocketman (2019) byla použita ve vánoční reklamě obchodního domu John Lewis. Reklama se stala na internetu virální a písnička o to známější.

5. Christina Perri – A Thousand Years

„Miluji tě tisíc let a budu tě milovat tisíc dalších,“ zpívá Christina Perri. Pokud je to něco, s čím se ztotožňujete, určitě byste skladbu měli zařadit do svého itineráře svatebních písniček. Skladba má na YouTube více než 2 miliardy zhlédnutí, můžete ji znát z filmu Twilight sága: Úsvit – 2. část (2012) a je volbou mnoha novomanželů při jejich prvním manželském tanci.

Jedná se jen o doporučené písničky, kterými se můžete nechat inspirovat při zařizování svého výjimečného dne. Důležité je, abyste správným výběrem muziky navodili příjemnou atmosféru celé události.