Móda a styl

Jak se obléct jako businessman

Oblečení sehrává v životě člověka hodně důležitou úlohu. Odráží se v něm profesionalita, vkus i kreativita jeho osobnosti. Jednou může vypadat jako žebrák, jindy jako businessman. A přitom to bude stále jen jedna osoba. Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka. Podle nich je také často posuzován a škatulkován. Co by si měl vzít na sebe muž, aby měl vzhled businessmana?

Když se musíte řídit přísným dress code

Jsou zaměstnání, kde se na přísný dress code nijak nehledí. Prostě si přijdete do práce v tom, co se vám líbí a co se hodí vzít do společnosti lidí a je to úměrné dané situaci. Sotva na sebe dáte potápěčský neopren, když sedíte u počítače. Pak jsou ovšem pracovní pozice, kde je již třeba respektovat i styl oblékání, který je vyžadován. Jedná se hlavně o manažerské práce u mužů. Zde je na prvním místě pánský oblek. Vzhled businessmana ale pomáhají dotvářet i další doplňky.

Na vzhledu záleží

Kvalitní oblek by neměl chybět v šatníku žádného muže. A to ani tehdy, když pracuje třeba jako správce počítačové sítě a v práci nosí džíny a tričko. Oblek se hodí vzít do společnosti na ples, do divadla či na koncert vážné hudby. A najdou se i další příležitosti, kdy je opravdu nutný. A přiznejme si, že v dobře ušitém obleku každý muž vypadá velmi zajímavě. A jaké kožené boty k obleku? Určitě to bude klasická pánská společenská obuv nebo tzv. oxfordky, jež mají užší střih a jsou zdobené švy. Lze vsadit na osvědčenou značku Gino Rossi.

Pořiďte i stylové doplňky

Nedílnou součástí pánského obleku jsou i doplňky. Sotva ho lze doplnit sportovním batohem. Lépe se budou hodit kožené tašky, do nichž se pohodlně vejde vše, co muž potřebuje mít s sebou do práce. A protože businessmani často pracují s počítačem, nebylo by na škodu pořídit i stylové tašky na notebook, jež se k jeho vzhledu budou hodit.