Repasovaná technika je hit – proč stojí za pořízení?

Proč si pořídit repasovanou techniku? Ať už se jedná o počítače, notebooky nebo mobilní telefony, tak všechna tato repasovaná zařízení mohou nabídnou specifické výhody. První, a vlastně nejvýznamnější výhodou, je cena, jelikož právě ušetřené peníze jsou častým důvodem, proč si v posledních letech lidé repasy pořizují v tak hojné míře. Má snad nízká cenovka nějaký háček? Nebojte, nejedná se o žádné "staré a opotřebované zařízení", které ztrácí na životnosti. Naopak, repasovaná technika se mnohdy dokáže vyrovnat i zbrusu novým modelům.

Výhody repasovaných notebooků

Jak už jsme výše zmínili, nejčastějším důvodem, proč si lidé repasované počítače, notebooky a mobilní telefony pořizují, je především jejich cenová dostupnost. Z velké části se jedná o zařízení, která byla využívána ve větších firmách a obměněna za novější a výkonnější počítače. A protože by bylo neekonomické a současně neekologické tyto stále funkční přístroje, jež jsou v dobré kondici, vyhodit, tak je podniky prodávají specializovaným prodejcům. Odborníci koupené počítače důkladně otestují, vyčistí a uvedou takřka do původního stavu, ovšem konečná cena jde samozřejmě dolů. Co se týče konkrétních značek, dobru volbou bývá repasovaný Dell.

Za pozornost stojí i další výhody repasů

Abychom nepsali jenom o ceně, měli bychom zmínit další výhodu, kterou si vás mohou repasované získat. Především jde bezpečnost nákupu. Pořízením repasovaného modelů od ověřeného prodejce neriskujete své peníze, tak jako kdyby jste model kupovali starší kus od soukromníka na inzerát.

Jaký zvolit repasovaný telefon?

Pokud uvažujete nad pořízením takřka nového mobilního telefonu, doporučujeme repasovaný telefon značky Apple, tedy iPhone. Proč právě tato značka? Z vlastní zkušenosti víme, že o repasované modely Apple iPhone je pečlivě postaráno a veškeré jejich funkce jsou v perfektním stavu. Solidní prodejci kladou velký důraz i na kondici baterie, která u repasu není nižší než 95 % - což značí dlouhou životnost zařízení.

Publikováno: 23. 09. 2021

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná