Kolik přispět na svatbu a jak to udělat stylově?

Svatba je krásná událost, oslava lásky a začátku nového společného života. S tím se pojí i otázka svatebního daru. Peníze jsou stále nejčastější volbou, ale kolik je vhodné dát?

Proč jsou peníze nejoblíbenějším svatebním dárkem?

Výhody finančního daru jsou zjevné:

  • Peníze jsou flexibilní dar, který novomanželé mohou využít na cokoli, co nejvíce potřebují, ať už je to splacení dluhů, financování líbánky, vybavení domácnosti nebo investice do budoucnosti.
  • Nemusíte se trápit s výběrem dárku, který se jim bude líbit a hodit do jejich vkusu.
  • Peníze jsou navíc snadno přenosné a darování je nenáročné.

Kolik peněz novomanželům darovat?

Výše daru závisí na mnoha faktorech. Blízcí přátelé a rodina obvykle dávají více než vzdálení známí. Důležitá je i vaše finanční situace – dar by měl být štědrý, ale ne na úkor vašeho vlastního blaha. Zohlednit byste měli i typ svatby – velkolepá svatba s hostinou obvykle vyžaduje větší dar než skromný obřad. A konečně, zjistěte si, kolik zhruba novomanželé utratí za jídlo, pití a další náklady na jednoho hosta.

Orientační tabulka

  • Blízcí přátelé a rodina: 2 000 Kč a více
  • Vzdálení přátelé a známí: 1 000 - 2 000 Kč
  • Kolegové z práce: 500 - 1 000 Kč

Pokud dáváte méně než 1 000 Kč, zvažte, zda není vhodnější darovat spíše drobný dárek. Můžete se domluvit s partnerem, s rodinou nebo s přáteli a dát dohromady větší dar. Nezapomeňte do obálky přidat i přáníčko s milým vzkazem.

Darujte peníze v dřevěné krabičce

Místo obyčejné obálky darujte novomanželům peníze stylově v dřevěné krabičce. Přehnutá bankovka se vloží do krabičky z kvalitní březové překližky a ta se poté převáže bílou stuhou. Krabička na peníze - svatba je krásným a originálním způsobem, jak darovat peníze na svatbu a zároveň novomanželům udělat radost.

Dřevěná krabička na peníze, kterou seženete v e-shopu d-decor.cz se vyrábí z kvalitní březové překližky. Rozměry 10 x 10 x 2 cm z ní činí kompaktní obal a zároveň vkusnou dekoraci.

Jedná se o stylový a originální způsob, jak darovat peníze na svatbu a současně krásný dárek, který novomanželům zůstane na památku. Publikováno: 25. 02. 2024 / Aktualizováno: 02. 03. 2024

Kategorie: Tipy

Autor: Jakub Skalický