Skvělá dovolená? V Bulharsku si ji užijete na sto procent!

Česká republika je sice krásná, ale něco nám zda přece jen chybí: nemáme moře ani rozsáhlé pláže. Proto mnoho Čechů vyráží o prázdninách do přímořských letovisek. Nejčastěji se jezdí do Chorvatska, Itálie nebo Řecka. Oblíbený jsou také Egypt či Turecko. Nádhernou zemí je i Bulharsko dovolená zde se vám bude určitě líbit.

Proč právě do Bulharska?

Bulharsko je sice o něco dál než tolik oblíbené Chorvatsko, ale pár hodin cesty navíc se rozhodně vyplatí obětovat. Bulharsko je krásné a má bohatou historii. Patří ke slovanským zemím. Čeština a bulharština jsou tudíž příbuzné jazyky. Přestože jsou odlišné, základ mají stejný, a tak je s trochou snahy možné se domluvit. Bulharské pláže se vyznačují dokonalou čistotou a nádhernou přírodou. Na své si přijdou také obdivovatelé starých památek. V Bulharsku je mnoho chrámů z doby Byzantské říše. Dovolená Bulharsko není drahá záležitost. Za málo peněz se můžete ubytovat i v luxusnějším hotelu. Obědy v restauraci vycházejí levně, stejně tak nákupy v obchodech s potravinami i se suvenýry. Možná jste zvyklí, že v jiných zemích necháte majlant, v Bulharsku to ovšem neplatí. Můžete si na plno užívat bez výčitek svědomí.

Najděte si vysněný zájezd

Na otázku, zda vyrazit na vlastní pěst, nebo na zájezd pořádaný cestovní kanceláří, neexistuje objektivní odpověď. Záleží na individuálních potřebách a představách o tom, jak ideální dovolená vypadá. Jisté však je, že dovolená s cestovní kanceláří pro vás znamená mnohem méně starostí. Vyberte si zájezd na cpatravel.cz. Stačí zadat termín a požadovanou destinaci a vyhledávač se už postará o to, aby vám vypátral tu nejkrásnější dovolenou. Po volbě zájezdu stačí vyplnit své údaje, další věci zařídí cestovní kancelář. Na vás zbude jenom balení kufru.

Publikováno: 20. 07. 2019

Kategorie: Cestování

Autor: Milena Novotná