Šperk pro ženu v každém věku, poradíme vám

Pro jaký dárek se rozhodnout a v jakém segmentu hledat, když chcete překvapit svou ženu, kamarádku, maminku nebo malou holčičku? Odhadnout styl, přání a tužby jakékoliv ženy nebo mladé slečny není zrovna jednoduchý úkol. Zklamání či odraz mírného nezájmu je velkou citovou prohrou každého muže, naštěstí však existuje oblast, kde nelze udělat chybu bez ohledu na věk ženy. Nepřidělávejte si zbytečné starosti s hledáním vhodného dárku a zaměřte se na zlaté šperky, které jsou naprostou jistotou. Krásný šperk neodmítne žádná žena, vydejte se tímto směrem i vy a skliďte úspěch. Ještě předtím, než se vydáte do klenotnictví, přečtěte si naše doporučení, jak šperk vybrat s přihlédnutím na věk obdarovávané. Právě tento ukazatel je pro výběr vhodného šperku zásadní. Dospívajícím dívkám se budou líbit spíše moderní šperky, oproti našim babičkám, které dávají přednost spíše klasice. Pojďme si projít několik možností a variant.

Vybíráme pro malé parádnice

Výhoda žen spočívá v tom, že svůj úplně první šperk dostávají krátce po svém narození. Nejčastěji to bývají první dětské náušnice se zapínáním v přední části. Pokud má vaše holčička správně píchnutou dírku v lalůčku, tyto náušničky by jí měli vydržet minimálně do věku 6 let. V případě, že začnou být malé slečně první náušnice trochu těsné, můžete se porozhlédnout po dívčích náušnicích. Mají samozřejmě větší rozměr, ale stále působí jemně a vkusně úměrně k věku holčičky. Velmi často jsou dívčí náušnice opatřeny klasickým dámským zapínáním.

Zlatý šperk pro dospívající dívky

Pokuste se odhadnout, co taková dívka nosí a má ráda. Barva ušlechtilého kovu, z kterého bude šperk vyroben, je rovněž důležitá. K aktuálním trendům patří tzv. vrstvené šperky. Zde máte možnost vybrat šperk který je v kombinaci nejrůznějších barev zlata. Je ovšem důležité šperky vrstvit správným způsobem, aby posléze přeplácaný dekolt nepůsobil při nejmenším kýčovitě. Spočívá to ve vrstvení odlišných délek náhrdelníků a jejich ozdob. Můžou to být 3 slabounké prsteny ve sladěných odstínech drahých kamenů na jednom prstu, které ve výsledku působí přirozeně a celistvě.

Šperk pro dospělé ženy

U dospělé ženy rozhodně nešetřete a do šperku investujte trochu více. Zralá žena si totiž dokáže šperku náležitě vážit a zároveň si ho zvládne pečlivě střežit a pečovat o něj. Opět je důležité odhadnout, jaký má dotyčná styl a co nejraději nosí. Pokud je pro vás zvolená žena opravdu důležitá, doporučujeme pořídit diamantové šperky. Nelekejte se cenového rozpětí, v dnešní době jsou i některé šperky s diamanty cenově dostupné. Například takové přívěsky s diamanty jsou vždy elegantní a vkusné. Zlaté prsteny s jemnými brilianty mají zase úžasnou atmosféru, je však nutné znát správnou velikost prstu dotyčné ženy.

Jaký šperk pro babičky

Jak už bylo na začátku článku řečeno, starší ženy jsou věrné tradicím a klasice. Rády nosí žluté zlato a celkem často se setkáváme s perlovými šperky, které jsou za každé situace elegantní a ke starším ženám se vysloveně hodí. Ručně vyráběné šperky všeho druhu jsou babičkám téměř svaté. Pro vaší lepší představu prsten v kombinaci žlutého a červeného zlata s ozdobnou hlavou prstenu, navíc doplněný rubínem je to pravé pro starší dámu. Navíc obrovská výhodou našich babiček je, že budou rády za jakýkoliv šperk, i když se netrefíte do jejich vkusu. Pochází tzv. ze staré školy a dokážou si vážit jakéhokoliv dárku, jelikož nepohlíží na obsah, ale na čin..

Publikováno: 20. 10. 2020

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná