Tapety? Dříve zatracované, dnes šancí pro interiér!

Už jen slovo „tapeta“ dříve vyvolávalo zděšení. Tapety bývaly nevzhledné, těžko se nalepovaly, nedržely, ale ve chvíli, kdy se měly obměnit, nešly sundat. Tapetování bylo za trest, proto upadly v zapomnění. Dnes zažívají comeback, a oprávněně. Nabízí totiž celou řadu možností, jak vnést do interiéru nový život během chvilky, a dokonce za pár korun. Jsou také vyrobené z kvalitních materiálů a snadno se s nimi pracuje. Jaké příležitosti nabízí tapetování dnes a proč se nebát experimentování s moderními tapetami?

Optické hry s prostorem

Jak nechat vyniknout některé prvky v malé místnosti nebo ve velkém prostoru? Jednoznačně pomocí tapet. Nadto lze pomocí světlých barev opticky zvětšit malý pokoj, jsou proto vhodné do panelákových nebo činžovních bytů. Různé geometrické tvary nebo naopak romantické ornamenty pomohou dodat prostoru na autentičnosti a originalitě. Tapety mohou imitovat také dřevěné nebo cihlové obložení, případně vytvářet iluze, například při použití za knihovnou, za skříňkou či okolo krbu.

Pro zakrytí nedokonalostí

Popraskané zdi, nerovnosti mezi panely nebo dokonce křivá zeď? Opět jsou to papírové, vinylové nebo vliesové tapety, které pomohou zakrýt spáry nebo vyhladit zdi. Tapetování navíc zvládne úplně každý, stačí nanést lepidlo přímo na zeď a poté precizně nalepovat jednotlivé pruhy. Ani obměna tapet není nikterak složitá, oproti těm z dob minulých po jejich odstranění nezůstávají na zdech zbytky, proto lze během chvilky nalepit nové.

Designové prvky i jedinečnost

Výrazné prvky, květinové vzory nebo abstraktní ornamenty mohou změnit celkový ráz místnosti, přitom stačí nalepit tapety pouze na jednu stěnu. Zajímavé je použití tapet i na nábytek nebo do nik či na pohledovou zeď od dveří, designéři doporučují jejich použití i pod zrcadla. Další inspiraci najdete v e-shopu interie.cz, obchodu, který se specializuje na prodej tapet, ale také záclon, závěsů a dalších bytových doplňků.

Publikováno: 29. 04. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Novotná