Nejlepší dovolenkové ostrovy Evropy

Jak všichni víme, cestovní pojištění a jeho výhodné sjednání je důležitou součástí přípravy na dovolenou. Prvním krokem však zpravidla bývá výběr destinace, přinášíme vám tipy pro inspiraci, kde v Evropě strávit nezapomenutelné okamžiky s partnerem, nebo celou rodinou.

Bohémské Capri

Italský ostrov Capri fascinuje svým šarmem a krásou už od dob římských císařů. Vrchol své slávy však zažil v 60. letech minulého století, kdy se stal doslova symbolem bohémského života tehdejší smetánky. Všude zněla hudba, alkohol tekl proudem a cestami plnými serpentin se proháněli naleštěné kabriolety. Dnes je tento, jen 7 km dlouhý ostrov trochu klidnější, ale tu úžasnou atmosféru je stále cítit. Je charakteristický svými božskými výhledy a malebným prostředím, pro které byl v časech své zlaté éry, nazývaný také rájem na zemi či luxusní perlou Neapolského zálivu. Z přístavu v Neapoli se k němu dostanete trajektem za přibližně hodinu a půl. Na ostrově jsou dvě města - Capri a Anacapri, přičemž do centra Capri, až na jeho náměstí Piazza Umberto I., vás vyveze lanovka přímo z přístavu Marina Grande - což je zážitek sám o sobě. Působivé výhledy si užijete i při výstupu (pěšky nebo opět lanovkou) na nejvyšší vrchol Monte solárií, který je jistě jedním z top dovolenkových zážitků na ostrově Capri, protože se vám při troše štěstí a dobrého počasí naskytne výhled až na Neapol a Vesuv.

Romantické Santorini

I když jste nikdy nebyli na tomto ostrově v Egejském moři, jeho vzhled je tak jedinečný, že ho mezi ostatními řeckými ostrovy rozeznáte na první pohled. Typická kykladská architektura, jasné bílé domy s modrými střechami přilepenými na útesy, safírově modrá voda, úžasné západy slunce a výhledy. Není divu, že ostrov Santorini je nejfotografovanější a nejluxusnější ze všech řeckých ostrovů. Ostrov sopečného původu je mnohými považován za součást ztracené mytické Atlantidy. Takže pokud přemýšlíte kam jít na dovolenou v Řecku, tento ostrov vás jistě nezklame. Pokud toužíte po odpočinku přímo u moře, vyberte si letoviska Kamari nebo Perris. Pouze v těchto střediscích si budete moci vychutnat široké pláže s přímým přístupem k moři. Po celou dobu vás bude hřát teplý vulkanický písek zdejší moře patří k nejprůzračnějším v Řecku.

Divoká krása Korsiky

Na Korsice se bude líbit všem, kteří rádi obdivují přírodní krásy a podnikají během dovolené různé túry a výjezdy po ostrově. Korsika je nejhornatější ostrov ve Středozemním moři. Lesy a hory pokrývají až polovinu ostrova, přičemž vrcholy dosahují výšky více než 2700 metrů. Pokud se vydáte do rodiště císaře Napoleona, můžete se těšit na malebné zátoky, kilometry písečných pláží, křišťálově čistá jezera, až kýčovitě krásné výhledy, dravé řeky, hluboké kaňony, ostré srázy, útesy a také nádherné vodopády.

Publikováno: 10. 10. 2017

Kategorie: Cestování

Autor: Milena Novotná

Tagy: capri | evropské ostrovy | korsika | ostrovy evropy | santorini