Z oblasti filmu je celuloid postupně vytlačován, výroba placek se spínacím špendlíkem je na něm ale stále závislá

S hrozbou o uzavření poslední americké továrny na celuloidový filmový pásek se vzedmula vlna nesouhlasu, kterou započal americký režisér Quentin Tarantino, jež odmítá točit na digitální kameru. Většina lidí pohybující se kolem filmu ale vidí v tomto kroku poslední zoufalý počin o záchranu původního filmu, který ale stejně jednou bude vytlačen digitálem, který je levnější a má širší možnosti.

Divák stejně nic nepozná

Z důvodu omezeného rozpočtu sahá již v současné době většina filmových tvůrců po digitálu. Z hlediska běžného diváka stejně není vidět téměř žádný rozdíl a cenové parametry digitálního filmu jsou více než výmluvné. Profesionální filmaři ale tvrdí, že rozdíl je poznat anebo alespoň cítit. I když ruku na srdce, kdo například z diváků akčních filmů, chce u snímku, který sleduje cítit, na jaké médium byl natočen. Navíc na filmový pásek není možné natočit například film ve 3D technologii. Filmový pásek se tak stává výsadou starších a movitějších filmařů s mnoha sponzory.

V oblasti placek je situace jiná

Na rozdíl od filmového pásku je na celuloidu stále založena výroba placek se spínacím špendlíkem, a jak se zdá, tento fenomén hned tak tak nepoleví. Placky se totiž stále těší široké oblibě a jsou používány k celé řadě rozmanitých účelů. Milují je například učitelé tělesné výchovy, kteří díky plackám připraví dokonalé odměny či medaile pro své svěřence vyhrávající školní turnaje. Placky lze ale použít také na propagaci firmy anebo jako upomínkový předmět pro návštěvníky historické památky. Placky na batoh jsou skvělým prostředkem pro vyjádření vlastního názoru a například budoucí nevěsty si mohou nechat vyrobit placky na míru pro každého svatebčana. Bude-li na každé placce jméno dotyčného a nějaký spojující prvek, bude fungovat také jako milá připomínka po letech, které vašim hostům připomene váš velký den.

Placky jsou nesmrtelné

Placky se spínacím špendlíkem si můžete připnout na tričko anebo na batoh, ty s magnetkou si zase rádi dáte na lednici. Chcete-li se před přáteli blýsknout něčím neobvyklým, nechte si stejnou technologií, jakou jsou vyráběny placky udělat třeba otvírák na láhve s vlastním designovým návrhem. Je to jednodušší než si myslíte.

Publikováno: 10. 08. 2021

Kategorie: Móda a styl

Autor: Milena Novotná