Tipy na nejoblíbenější destinace v Thajsku

Thajsko je jednou z nejoblíbenějších prázdninových destinací na světě. Díky nádherným plážím, exotické kultuře a úžasné kuchyni není divu, že se do této země jihovýchodní Asie každoročně sjíždí tolik lidí. V tomto článku najdete seznam vybraných thajských destinací - od rušného hlavního města Bangkoku až po nádherné ostrovy Koh Samui a Phuket. Vybere si snad opravdu každý.

Bangkok

Bangkok je hlavním městem Thajska a právem patří mezi nejživější města na světě. Bangkok, známý jako "město andělů", je domovem rušného nočního života, prvotřídních obchodů a jednoho z nejlepších pouličních jídel na světě. Ve městě se také nacházejí některé z nejznámějších památek země, včetně Velkého paláce a chrámu Wat Pho.

Ko Samui

Ko Samui je jednou z nejoblíbenějších thajských ostrovních destinací. Díky nádherným plážím s bílým pískem, křišťálově čisté vodě a bujné džungli není divu, že se do tohoto tropického ráje sjíždí tolik lidí. Na Koh Samui se také nachází jedny z nejlepších míst na šnorchlování a potápění na světě.

Phuket

Phuket je další oblíbenou destinací v Thajsku. Na tomto malebném ostrově se nacházejí jedny z nejkrásnějších pláží na světě, včetně pláží Patong, Kata a Karon. Phuket také nabízí jeden z nejlepších nočních životů v zemi, s bary a kluby světové úrovně.

Chiang Mai

Chiang Mai je město nacházející se v severní části Thajska a je známé svými nádhernými chrámy a tradiční kulturou. Město je také domovem jedněch z nejlepších jídel v zemi, s různými pokrmy, které sahají od pikantního kari až po čerstvé mořské plody.

Krabi

Krabi je provincie nacházející se v jižní části Thajska a je domovem jedněch z nejkrásnějších pláží na světě. Díky vápencovým útesům a nádherným plážím s bílým pískem není divu, že je tato destinace tak oblíbená.

Výše uvedené jsou samozřejmě jen některé z pomyslného seznamu top destinací v Thajsku. Díky svým nádherným plážím, exotické kultuře a úžasné kuchyni vám tato země jistě poskytne nezapomenutelné zážitky z dovolené. Pokud tedy hledáte tropickou dovolenou, určitě do Thajska zavítejte.

Publikováno: 08. 02. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Milena Novotná