Tiskárna netiskne? Toto jsou 4 obvyklé příčiny!

Tiskárna se obvykle pokazí v momentě, kdy potřebujete vytisknout něco opravdu důležitého. Ne fotky z dovolené, ale dokument, který měl být již dávno na cestě na místo určení. Ale proč ten krám (berte s rezervou – stagnovat samozřejmě může i zbrusu nové zařízení) netiskne, případně tiskne v nedostatečné kvalitě? Pravděpodobně půjde o některou z následujících příčin. S trochou štěstí závadu vyřešíte sami, v horším případě pomůže pouze zásah zkušeného servismana.

V tiskárně se zasekl papír (nebo něco jiného)

Tiskárna je taky jenom stroj a čas od času se v ní může zaseknout papír. Nepanikařte, vypněte zařízení ze sítě a plynulým pohybem papír vytáhněte. Pravděpodobně se vám to podaří. A když ne, koukněte do manuálu – téměř jistě v něm najdete přesně instrukce, jak se v takové situaci zachovat.
Mnohem horší jsou zaseknuté předměty, které by mohly tiskárnu poškodit. Třeba kancelářská spona apod. Pokud si na ně netroufáte, šup s tiskárnou do servisu.

Vadná inkoustová náplň nebo toner

Když tiskárna odmítá tisknout, hledejte chybu i jinde než v samotném zařízení. Možná jste si jen pořídili nekvalitní alternativní tonery či inkoustové náplně. Chcete-li mít jistotu, že se s problémem napříště nesetkáte, raději používejte originální tonery HP (respektive náplně odpovídající značky). Alternativní tonery Xerox (jakožto alternativní náplně pro ostatní značky) samozřejmě nejsou špatnou volbou – musíte však sáhnout po atestovaném a certifikovaném zboží.

Nefunkční čidlo otevření dvířek

Pokud vám zařízení po výměně toneru či tiskové kazety hlásí, že jsou dvířka stále otevřená (i když jsou evidentně zavřená), zkuste tiskárnu vypnout a opět zapnout. Když to nepomůže, pravděpodobně je na vině poškozený senzor. Výměna vás vyjde na pár set korun.

Nefunkční tisková hlava

Nekvalitní a žádný tisk může znamenat zanesení nebo poškození tiskové hlavy. V takovém případě vám nezbude nic jiného, než pročistit trysky, a to softwarově či mechanicky. Pozor: budete-li tiskárnu opakovaně používat i navzdory téměř prázdné náplně, může se tisková hlava spálit.

Publikováno: 17. 04. 2019

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná