Nosiče kol či boxy. Jak ještě vylepšit exteriér karavanu?

Karavany a obytná auta jsou v posledních letech oblíbenější než kdy dříve. Češi si je lidé rádi nejen pronajímají, ale také kupují. Vedle základního vybavení, které se v „domečku na kolečkách“ nachází od výroby, se nabízí velmi bohatá nabídka praktických vychytávek, které si můžete dokoupit formou volitelného příslušenství. Ty nejzajímavější doplňky pro exteriér karavanů jsme pro vás shrnuli v tomto článku.

Elektrocentrály a generátory

Oprostit se od výdobytků dnešní společnosti a vyrazit si vyčistit do „divočiny“ je sice fajn, ovšem přesto je dobré mít v rukávu plán „B“. Proto není nikdy od věci, když si na cestu za dobrodružstvím vezmete i elektrocentrálu, respektive generátor. Ačkoliv tato zařízení přímo nespadají do kategorie příslušenství pro exteriér karavanů, značně vám usnadní život všude, kde se nebudete moci „napíchnout“ na rozvod 220 V.

Nosiče kol

Když do přírody, tak s koly! Chcete-li se na dovolené věnovat cyklistice, není potřeba kola schovávat dovnitř a okrádat se tak o místo v interiéru. Nosiče kol můžete dle konkrétního typu pořídit pro dodávky, obytná auta a samozřejmě karavany. Instalovat je pak lze na tažné zařízení auta nebo zadní stranu (jak auta, tak karavanu). Podle svých požadavků věnujte při výběru nosiče na kola pozornost zejména rozteči úchytů, nosnosti, maximálnímu množství nesených kol a případně možnosti doplnění o další díly pro nesení kol navíc.

Krycí plachty

Příslušenství pro karavany v podobě nosičů kol je vhodné doplnit o krycí plachty, které bicykly ochrání před nepřízní počasí i zvědavostí ostatních účastníků silničního provozu.

Boxy aneb úložného prostoru není nikdy dost

„Tady není k hnutí,“ zní jedna z nejčastějších vět spojená s pobytem v karavanu či obytňáku. Přitom si stačí pořídit boxy a namontovat je na odpovídající nosiče na střeše nebo do zadní části vozu. Opět přitom zvažte, co budete v boxu převážet. Většina boxů disponuje objemem z rozmezí od 300 do 500 litrů.

Markýza a předstan zvětší obytnou plochu

Karavan sice není nafukovací (viz odstavec výše s tipem na úložné boxy), ale obytnou plochu můžete rozšířit poměrně snadno. Pořiďte si markýzu nebo předstan a rázem se přestanete těsnat.
Spoustu užitečného příslušenství nejen pro exteriér karavanu najdete na svetkaravanu.cz.
 

Publikováno: 23. 01. 2019

Kategorie: Auto/moto

Autor: Milena Novotná