6 drobností, které vám zpříjemní každodenní cestování autem

Bez ohledu na to, zda automobilem cestujete každý den, nebo jenom občas, vám mohou jízdu zpříjemnit doplňky všeho druhu. Některé věci oceníte, až když je budete aktivně používat. Připravili jsme pro vás seznam těch nejlepších vychytávek, které by neměly chybět ani ve vašem voze.

1. Parkovací asistent

Máte problém s parkováním a čas od času auto odřete? Nemůžete se vtěsnat mezi dva automobily v přeplněném nákupním centru? Nechte si hodit pomocné lano od parkovacího asistenta. Není tak drahý, abyste si ho nemohli dovolit (nejlevnější vyjde na pár set korun) a zbavíte se díky němu zbytečného stresu.

2. Organizér na sedadlo

Pokud cestujete společně s dětmi, pravděpodobně musíte po každé jízdě uklízet hračky a další předměty, které pocházely všude kolem sebe. Přitom jim stačí pořídit praktický organizér, který má podobu kapsáře. Dítka si z něj kdykoliv vytáhnou, co právě potřebují a vy se budete v klidu věnovat řízení.

3. Ofuky oken

K čemu slouží ofuky oken neboli deflektory? Redukují hluk a průvan vznikající při jízdě s otevřeným oknem ve vyšších rychlostech. Navíc umožňují otevírání okna i za deště - voda díky ofukům nepronikne dovnitř. A aby toho nebylo, minimalizuje mlžení skel.

4. Cestovní ramínko

Máte v popisu práce business meetingy s důležitými klienty a obchodními partnery,  na které se musíte dostavit jako ze žurnálu? Díky cestovnímu ramínku jednoduše převezete oblek tak, aby se nepomačkal. Samozřejmě ho mohou využívat také ženy při přepravě šatů.

5. Deflektor přední masky

Deflektor přední masky je atraktivní doplněk, který slouží jako prevence znečištění kapoty a skla. mimo to chrání lak kapoty před poškozením od kamínků vystřelující z pod kol vozidel jedoucích před automobilem. Montáž je snadná -  stačí ho přilepit na kapotu.

6. Rozkládací přepravka do kufru

V rozloženém stavu zabírá minimum místa. Můžete ji však kdykoliv složit a získáte praktickou bedýnku pro přepravu drobností, větších předmětů či nákupních tašek v zavazadlovém prostoru svého vozu. Věci vám díky přepravce konečně nebudou poletovat sem a tam.

Publikováno: 20. 02. 2020 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Auto/moto

Autor: Milena Novotná