5 zásadních důvodů, proč se naučit anglicky

Do you speak English? Pokud jste na otázku odpověděli ve smyslu, že netušíte, na co jste tázáni, pak je tento článek určen právě pro vás. Možná jste doposud cizím jazykům nepřikládali žádnou váhu, ale vězte, že se nabízí mnoho důvodů, proč se pustit do studia. O těch hlavních byste si měli přečíst. Rozhodnutí bude na vás...

Angličtina patří k nejrozšířenějším jazykům

Žijeme v době globalizace. Svět je „menší“ a propojený, takže vám znalost jednoho z nejrozšířenějších jazyků rozhodně přijde vhod. Angličtinou se dorozumíte se stovkami milionů lidí!

Poslechnete si filmy a hudbu v originálním znění

Není nad požitek z filmu, který si pustíte bez dabingu – v původním znění. Znalost angličtiny vám umožní si snímek vychutnat i bez titulků. A co se týče hudby, je příjemné rozumět textům svého oblíbeného interpreta, nebo ne? Vaše oblíbené melodie najednou nabudou zcela jiných rozměrů.

Svět budete mít jako na dlani

Drtivá většina webových stránek je v angličtině. Naučíte-li se ji, získáte přístup k mnoha zajímavým informacím, což vám přijde vhod v osobním i pracovním životě.

Zvýšíte své šance na lepší práci

Toužíte po lépe placeném či příjemnějším zaměstnání, ale zaměstnavatelé vám z neznámého důvodu nevolají nazpět? Možná je to proto, že neumíte anglicky. Vážně – znalost angličtiny je dnes předpokladem k výkonu mnoha profesí. Zbytečně se ochuzujete o skvělé příležitosti.

Bude se vám lépe cestovat

Co dodat k tomuto bodu? Snad jen to, že díky angličtině se ve světě domluvíte i jinak než „rukama a nohama“. Znalost cizí řeči vám usnadní seznámení s cizími kulturami a zajímavými lidmi. Důvodů je samozřejmě mnohem více a jistě na ně přijdete sami, až začnete angličtinu aktivně využívat. Podstatné je, abyste se cizí jazyk naučili efektivně – dobrou volbou je například jazyková škola v Praze 2 Britannika. Instituce funguje od roku 2009 a těší se velmi dobré pověsti. Kombinace vstřícného přístupu lektorů a propracovaného konceptu výuky zkrátka přináší ovoce. Přečtěte si více na https://www.jazykovekurzypraha.cz/ a přemýšlejte o tom!

Publikováno: 17. 12. 2018

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná

Tagy: proč se naučit anglicky