Co je příčinou smrtelné dopravní nehody?

Nabourané auto

Když si většina lidí představí dopravní nehodu, většinou si představí drobnou srážku, která skončí několika odřeninami a modřinami. Ve skutečnosti mohou být dopravní nehody smrtelné. Podle Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu zahynulo v posledních letech v USA při dopravních nehodách více než 33 000 lidí. Co je příčinou smrtelné dopravní nehody? Může k ní přispět mnoho věcí, ale mezi nejčastější patří řízení pod vlivem alkoholu, překročení povolené rychlosti a nepoužití bezpečnostních pásů.

Srážky na silnicích s následkem smrti jsou na amerických silnicích bohužel časté. Přibližně dva tisíce lidí je každoročně usmrceno a více než třicet tisíc utrpí těžká zranění v důsledku dopravních nehod. Přestože je obtížné určit příčiny jednotlivých nehod, existují určité faktory, které zvyšují pravděpodobnost, že srážka bude mít fatální následky. Patří mezi ně řízení pod vlivem alkoholu, rozptýlená pozornost řidiče, špatné počasí, překročení rychlosti, příliš těsné následování, nepoužití bezpečnostního pásu, vyhýbání se nebo odbočování, bezohledná jízda, nedodržování dopravních předpisů, závady na vozidle, nedání přednosti v jízdě a nesprávné dávání znamení při odbočování nebo změně jízdního pruhu. Pokud chcete zůstat na silnici v bezpečí, musíte si být vědomi tohoto nebezpečného chování a podniknout kroky, abyste se mu vyhnuli. Pokud jste se stali účastníkem nehody, při níž hrál roli některý z těchto faktorů, zkušený právník z Atlanty vám může pomoci získat odškodnění za vaše zranění. Pokud jste při dopravní nehodě přišli o blízkou osobu, můžete navíc podat žalobu na viníka nehody. Obraťte se na zkušeného právníka a zjistěte více o svých právních možnostech.

Poranění hlavy mohou být různá, od lehkého otřesu mozku až po těžké poškození mozku. Mohou také způsobit ztrátu paměti a další kognitivní poruchy. Zranění hrudníku mohou zahrnovat zlomená žebra, propíchnuté plíce nebo závažné vnitřní krvácení. Často jsou způsobeny volantem nebo palubní deskou při autonehodě. Nejčastějším typem smrtelné srážky je čelní srážka, při níž se srazí dvě auta jedoucí v protisměru. Čelní srážky tvoří přibližně třetinu všech smrtelných dopravních nehod. Dalšími nebezpečnými druhy dopravních nehod jsou srážky ve tvaru písmene T, kdy přední část jednoho vozidla narazí do boku jiného vozidla, srážky zezadu, kdy jedno vozidlo narazí do zadní části jiného vozidla, boční srážky, kdy se dvě vozidla srazí při jízdě stejným směrem, a nehody při převrácení, ke kterým dochází, když vozidlo ztratí kontrolu nad řízením a převrátí se. Abyste se těmto nehodám vyhnuli, je důležité používat bezpečnostní pásy, jezdit bezpečnou rychlostí a dodržovat bezpečnou vzdálenost od ostatních vozidel. Pokud dojde k nehodě, nehýbejte s vozidlem, dokud není zajištěno, a vyčkejte na příjezd policie, která provede ohledání. Nejčastější příčinou úmrtí při dopravních nehodách jsou poranění hlavy a krku. Tato zranění mohou zahrnovat otřesy bičem, další podvrtnutí krku, otřesy mozku, poškození mozku, ztrátu paměti a další kognitivní problémy, zlomená žebra, propíchnuté plíce a extrémní vnitřní krvácení, které mohou být způsobeny volantem nebo palubní deskou během nehody.

Poranění hrudníku může ztížit dýchání, a pokud není rychle ošetřeno, může být smrtelné. Useknuté končetiny jsou častou příčinou úmrtí při autonehodách, protože osoba může ztratit kontrolu nad vozidlem a způsobit havárii. K poranění míchy dochází při poškození míchy, která ovládá naše pohyby, a pokud není okamžitě ošetřena, může mít za následek ochrnutí nebo smrt. Traumatické poranění mozku (TBI) je jedním z nejzávažnějších zranění v důsledku dopravní nehody, protože může způsobit trvalé poškození mozku, záchvaty a smrt. Poranění hlavy může zahrnovat zlomeniny lebky, poškození mozku a vnitřní krvácení a může způsobit fatální poškození mozku nebo smrt v krátké době. Zlomené kosti mohou prorazit kůži a způsobit vnitřní krvácení, které může vést k infekci, pokud není rychle ošetřeno. Abyste těmto zraněním předešli, je důležité mít vždy zapnutý bezpečnostní pás a jezdit bezpečně. Při dopravní nehodě je důležité okamžitě vyhledat lékařskou pomoc a nepokoušet se s postiženým hýbat, protože by to mohlo způsobit další škody. Nejlepším způsobem, jak ochránit sebe i ostatní před možnými následky dopravních nehod, je přijmout na silnici preventivní opatření.


Publikováno: 03. 02. 2023

Kategorie: Auto/moto

Autor: Milena Novotná

Tagy: dopravní nehoda