Nejlepší místa na výlety kolem Prahy pro celou rodinu

Střední Čechy jsou skvělým místem pro výlety i rodinnou dovolenou. A nemusíte vůbec jet do hlavního města. Nezáleží na tom, jestli milujete přírodu, historii nebo jen chcete vyjet z velkého města. Poradíme vám pár míst, která budou ideální pro odpočinek i nové poznatky. Podívejte se na všechna následující místa a zaručeně si užijete své výlety i dovolenou.

Velká Amerika

Každého jistě jako první napadne hrad Karlštejn. Hotel Karlštejn vám poskytne skvělé zázemí při dovolené a budete mít hrad velmi blízko. Hrad ze 14. století by měl navštívit každý Čech, protože se jedná o významnou součást naší historie. Fanoušci přírody mohou vyrazit do Velké Ameriky, což je známý vápencový lom.

Zámek Konopiště

Další historickou zastávkou by měl být zámek Konopiště. Postaven byl ve 13. století a slavný je hlavně díky Františku Ferdinandu d'Este, který ho koupil v roce 1887 a nechal ho celý přestavět. Na zámku uvidíte i medvědy, kteří se zde chovají od poloviny 19. století.

Hrad Křivoklát

Křivoklátsko je nádherou oblastí u Prahy, kde si užijete hodně výletů. Hrad Křivoklát je historickou dominantou této oblasti. Celé Křivoklátsko patří na seznam UNESCO a nachází se zde mnoho ohrožených živočichů i rostlin.


Co byste měli vědět o místním hradu?

- Karel IV. zde byl v dětství držen.

- Blanka z Valois (první žena Karla IV.) zde porodila první dceru Markétu.

- Hrad několikrát v historii poškodily požáry.

- Místní sbírky obsahují obrovskou loveckou výbavu.

Koněpruské jeskyně

Netradičním místem na výlet jsou tyto krásné jeskyně. Jejich délka je asi 2 kilometry, ale trasu tvoří jen 620 metrů. Počítejte také s tím, že jde zde asi 500 schodů, takže to není úplně vhodné pro malé děti.

Zámek Loučeň

Nádherný je také zámek Loučeň, který je poměrně málo známý. Jde o barokní zámek, u kterého můžete navštívit anglický park a 12 labyrintů. To bude zaručeně bavit hlavně děti, které zde vybijí veškerou energii, kterou mají. Kam vyrazíte jako první?

Publikováno: 25. 08. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Martina Novotná