Obléct se pohodlně a zároveň vypadat dobře? S polokošilí to jde

Triko je pohodlné, ale elegance v něm nedosáhnete. Na druhé straně je košile. Každého muže promění v šarmantního elegána. V některých situacích ale může působit příliš formálně, navíc není tolik komfortní. Na pomezí stojí polokošile neboli tričko s límečkem. Že ještě žádné ve skříni nemáte? Honem to napravte.

Odkud název polokošile?

Název polokošile evokuje pocit, že se mluví o „poloviční košili“. Je pravda, že tato slova tričko s límečkem dokonale popisují, ale původní název o žádné polovině nemluví. Je to jen neobratný překlad do češtiny. Přečtěte si o historii polokošile a zjistěte, jak to z názvem doopravdy je. První tričko s límečkem předvedl světu tenista René Lacoste v roce 1926. Byla to tenkrát revoluce ve sportovním oblečení, předtím se tenis hrál v košilích s dlouhým rukávem a s kravatou. Tričko s límečkem se zalíbilo také hráčům póla. Právě od nich pochází název polokošile. V angličtině jde o výraz polo shirt, což znamená „pólo košile“ nebo „košile na pólo“.

Kam si vzít polokošili?

Polokošile s krátkým rukávem se hodí všude tam, kde není předepsaný přísný dress code. Oblečte si k polokošili béžové či šedé kalhoty, přidejte blazer, obujte polobotky a elegantní outfit je na světě. O něco formálněji působí polokošile s dlouhým rukávem. Ležérnější kombinaci vytvoříte s džíny, doporučujeme vzít jednobarevné tmavé. Vězte, že v polokošili budete mnohem přitažlivější než v obyčejném tričku.

Která polotrička jsou nejlepší?

Na výběr máte z mnoha různých značek, stačí se rozhlédnout v obchodím centru nebo na internetu. Kvalitní oblečení prodává společnost Xfer s.r.o. Už více než dvacet let vyrábí a distribuuje oblečení značky XFER určené pro volný čas. Jedná se převážně o reklamní textil: trička, mikiny, polokošile aj. Na textil lze umístit výšivka či potisk dle vašeho výběru.

Publikováno: 17. 07. 2019

Kategorie: Móda a styl

Autor: Milena Novotná