Potřebujete dodávku? Můžete si ji i půjčit. Co je dobré vědět?

Nemusíte být majitelem firmy, abyste ve vašem vozovém parku měli dodávku. Čím dál více rodin sahá po dodávce jako rodinném autu. Dobrodružnější povahy si dodávky předělávají a poznávají v nich krásy světa. Bohužel, pořizovací ceny těchto aut jsou někdy až astronomické. Záleží samozřejmě na stáří a výbavě vozu, ale mnozí z nás jsou již navyklí na určitý komfort a vybavení aut, od kterého se těžko ustupuje. Užitkové vozy s lepší výbavou rozhodně nepatří k nejlevnějším, a to ani v segmentu ojetin - velmi si drží cenu.

Půjčte si dodávku a vyrazte!

Co se využití týče, dodávka se může hodit i při různých nárazových akcích, jako je stěhování nebo plánovaná dovolená ve více lidech. Pokud váš rozpočet na nové auto neodpovídá cenám dodávek nebo jen potřebujete takto velké auto na pár dní, není nic jednoduššího než si ho půjčit. Na trhu je mnoho půjčoven, které se zabývají půjčováním dodávek od těch malých a středních až přes maxi dodávky a minibusy. Výjimkou není ani mrazicí vůz půjčovna. Při výběru půjčovny jistě sehraje roli lokalita a cena za zapůjčení. Kromě těchto dvou faktorů si pohlídejte další podmínky, které si určuje každá půjčovna individuálně. Zjistěte si, zda s dodávkou můžete cestovat bez omezení, především v případě, že se jedná o zahraničí a zda není limit ujetých kilometrů. Při výběru konkrétní dodávky si dejte pozor na technický stav vozidla a jeho výbavu. Určitě nechcete cestovat tisíce kilometrů bez klimatizace v tropických vedrech. Co k zapůjčení dodávky potřebujete? V podstatě jen dvě věci - řidičský průkaz a peníze. Většina půjčoven dodávek požaduje složení kauce. Často budete muset doložit i druhý doklad totožnosti, občanský průkaz. Při rozhodování o konkrétní společnosti doporučujeme dohledat reference od klientů. To platí samozřejmě pro všechny.

Kde si půjčit dodávku v Praze?

Zdaleka nejširší výběr mají zájemci z Prahy a blízkého okolí. Ověřená půjčovna dodávek Praha je například firma Vans Renting, která je součástí VANS CENTRE s.r.o., což je jeden z největších prodejců dodávek a užitkových automobilů. V jejich nabídce naleznete více než 100 zánovních vozů, které jsou pravidelně obměňovány.

Publikováno: 18. 07. 2019

Kategorie: Auto/moto

Autor: Milena Novotná