Příslušenství, které si lze pořídit k fotopastem

Digitální fotoaparáty aktivované pohybem v jejich okolí – fotografické pasti neboli fotopasti – jsou stále oblíbenější nejen u nadšených pozorovatelů přírody či profesionálních přírodovědců, ale široké uplatnění nacházejí i při ostraze majetku nebo bdí nad dodržováním pravidel na nejrůznějších místech. Výběr fotopastí na trhu je velký a zákazník tak má možnost vybrat právě ten produkt, který nejlépe vyhovuje jeho potřebám a požadavkům. Situace je o to lepší, že k dostání je i množství nejrůznějšího příslušenství, které může fotopast dále přizpůsobit k obrazu jejího majitele.

Energie a napájení

Dobíjení digitálního fotoaparátu nebo mobilního telefonu, které nosíte stále při sobě, nepředstavuje zásadnější problém. U fotopasti, která má být po celé dny a často i týdny umístěna na mnohdy špatně přístupných místech, představuje zajištění dostatku energie větší problém. Vyřešit tuto situaci mohou kromě doplňky jako jsou bateriové boxy nebo externí zdroje energie, např. v podobě solárního panelu.

Bezpečnost především

Ačkoliv jsou fotopasti užitečným pomocníkem v boji s nejrůznějšími nenechavci, i ony samy se občas stávají jejich kořistí. Zařízení, které po celé dny leží samo např. v lese je samozřejmě nutno co nejlépe zabezpečit. Po dobrém maskování, kterému mohou napomoci např. maskovací pásky či obaly, je další linií obrany dobrý zámek nebo pevná, uzamykatelná skříňka. Tip: Přečtěte si, které levné fotopasti stojí za pozornost.

Další příslušenství

Mezi další užitečné příslušenství lze počítat polohovací zařízení, které můžete např. našroubovat do stromu a nastavit tak, aby fotopast zabírala právě tu oblast, která vás zajímá. Máte-li fotopast, která není schopná komunikovat přes GSM, zajímat vás bude možnost dokoupení GSM modulu. Zapomenout byste samozřejmě neměli ani na pořízení náhradních paměťových karet, které můžete průběžně měnit jednu za druhou. Možnosti jsou široké, upravte si proto svoji fotopast přesně podle svého gusta.

Publikováno: 05. 02. 2018

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná