Prodej nákladních vozidel z druhé ruky vám ušetří spoustu peněz

Rozhodli jste se podnikat v dopravě či se stavebními stroji? Výborně, určitě jste se vydali dobrou cestou. Čím dál více lidí se snaží najít uplatnění ve službách, chtějí se vyhýbat fyzické práci, a těch, kdo dělají reálné věci rukama, je pak nedostatek. O zakázky jistě nebudete mít nouzi. Samozřejmě, jako v každém jiném odvětví i vás čeká spousta nesnadných překážek. Jakých a jak se s nimi vypořádat? Společně se podíváme na ty, které se vážou k technice.

Nákladní vozidla jsou prostě drahá

Co naplat, ať už potřebujete velkou dodávku, sklápěč nebo třeba bagr, budete se muset pořádně plácnout přes kapsu. Tedy aspoň pokud zatoužíte po novém zařízení. Zejména v začátcích podnikání je daleko lepší variantou zaměřit se na již použité zboží. Prodej nákladních vozidel z druhé ruky vám ušetří spoustu peněz a o kvalitu také nepřijdete. Pochopitelně je důležité nakoupit v ověřeném bazaru a dobře si pročíst a ověřit stav konkrétního vozidla. Čím levnější vůz si pořídíte, tím kratší dobu vydrží. Na druhou stranu třeba za čtyři roky už budete mít našetřeno dost, abyste si mohli pořídit novější.

Sehnat je není úplně snadné

Autobazarů s osobními automobily je všude hromada a v některých mají i pár dodávek. Tím to ovšem končí. Co dělat, máte-li zájem o prodej tahačů, návěsů či sklápěčů? Hledejte specializované bazary na nákladní techniku. Jedním z nich je například TruckCentre sídlící v Praze na Černém Mostě. Tam si pravděpodobně vyberete.

Přes zimu bude práce možná méně

Jestliže se chystáte provozovat stavební stroje či převážet stavební materiál, přes zimu budete mít pochopitelně méně zakázek. Možná by stálo za zvážení, zda opravdu potřebujete tři stroje. Nestačily by dva a další byste si jen vypůjčili na nejvytíženější dva měsíce? Dlouhodobé půjčovné není až tak vysoké, najděte si ceny a vše si propočítejte. Protože o finance jde v začátcích podnikání především.

Publikováno: 04. 11. 2019

Kategorie: Auto/moto

Autor: Milena Novotná