Vylaďte si chuť elektronické cigarety mícháním liquidu

Pokud patříte mezi kuřáky, kteří elektronickou cigaretu vzali na milost kvůli svému zdraví, ale stále nemohou přijít na chuť žádné z jejich dostupných náplní, vyzkoušejte míchání e- liquidu. Míchání náplně do elektronických cigaret je tak trochu alchymie, proto je třeba nejprve získat praxi a najít ty individuální poměry než přijdete na tu správnou chuť.

Čím se vybavit:

K vytvoření náplně je nutné mít bází (může být s obsahem nikotinu nebo bez něj) a příchuť. Na samotné míchání použijete pipetu či jiné kapátko, prázdnou lahvičku s víčkem a běžné gumové rukavice.

O konečné chuti e-liquidu rozhoduje správný poměr obou přísad

I když informace o doporučeném dávkování není tak úplně rozhodující, informaci berte jako výchozí bod. Nejčastěji je to 1 – 8%, což může být lehce zavádějící. Přesnější 25-30 kapek na 1 ml příchuti. Takže stačí převést objem nádobky k míchání na počet kapek a určit potřebná procenta. Doporučený poměr pouze udává základní chuť od výrobce, kterou si můžete přizpůsobit svým představám o chuti Vaší elektronické cigaretě. Hranice, nad kterou byste neměli jít, je 10 %. To platí i v případě, že při míchaní liquidu používáte více příchutí. Pamatujte, že všechny dohromady nesmí jít přes 10 %.

Jak ovlivňují báze chuť

PG báze: Imituje v krku pocit klasického kouření, výraznější chuť, menší kouřivost VG báze: jemnější chuť s velkou kouřivost kombinace PG a VG báze: velká kouřivost i chuť klasické cigarety Poté co máte vše propočítané a poměry báze a příchuti jasně dané: 1. Nalijte do lahvičky zhruba polovinu báze. 2. Přidejte příchuť, případně vybranou kombinaci příchutí. 3. Se zavřenou lahvičkou chvíli třepejte. 4. Dolijte bázi do stanoveného množství a znovu protřepejte. 5. Nechte zrát 3-7 dní. Poté bude mít e-liquid plnohodnotnou chuť. Ke skladování náplně do elektronických cigaret potřebuje suché, chladné a tmavé místo, před použitím jej nechte 1 – 2 dny v pokojové teplotě. K míchání vždy přistupujte zodpovědně, spatnými poměry si můžete způsobit zažívací potíže nebo poškodit zdraví.

Publikováno: 07. 06. 2017

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Novotná

Tagy: míchání eliquidu