Cestování

3 skvělé tipy na výlet v Chorvatsku

Plánujete v létě zavítat s rodinou do Chorvatska, ale nenapadá vás, kam zamířit? Chorvatsko je zemí spousta pozoruhodných míst a nabízí daleko více než pouhý relax na písečné pláži. Na své si přijdou, jak milovníci starobylých památek, tak i obdivovatelé přírody. V následujících řádcích jsme si pro vás připravili hned několik tipů, kam na výlet v Chorvatsku.

Poloostrov Istrie

Jedním z mnoha míst, které stojí za to v Chorvatsku navštívit je Istrijský poloostrov. Istrie je poloostrov vybíhající do Jaderského moře. Velmi oblíbená je Pule, kde se nachází nespočet historických a antických památek. Za zmínku rozhodně stojí nejstarší antická památka v Pule – malé koloseum, které v minulosti sloužilo jako bojiště pro gladiátory. Nezapomeňte navštívit také městečko Hum. Znát ho můžete ze seriálu Hry o trůny, kde sehrálo významnou roli, ale to není všechno. Město je zapsáno v Guinessově knize rekordů jako nejmenší město světa.

Velebit

Velebit je označován jako národní poklad. Tohle místo je přímo stvořené pro milovníky hor, kde můžete vyjít až na hlavní hřeben, který se nachází ve výšce 1500 metrů nad mořem. Hřeben leží mezi chatami Zavižan a Alan. Vystoupat na samotný vrchol hory vám určitě pár hodin zabere, takže pokud máte rádi hory a nebojíte se výšlapů, není na co čekat.

Ostrov Cres

Ostrov Cres leží v Kvarnerském zálivu Jaderského moře. Proslulý je především díky překrásné pláži Mali Bok, která je z velké části tvořena oblázky. Pláž se nachází v zátoce, obklopená mohutnými skalami. Návštěvníci uvádí, že pohled na moře je zde opravdu nezapomenutelný. Zkomplikovat vám cestu na pláž sice může těžší přístup, ovšem nebudete litovat. Nutno podotknout, že v okolí nenajdete žádné obchody, trafiky nebo stánky, veškeré občerstvení si musíte brát sami.

Pokud hledáte útulné mobilní domky, hotely nebo apartmány Chorvatsko, poohlédněte se po nich na portálu hrvatska.net. Na své si přijde každý, kdo preferuje pobyty v Chorvatsku vlastním autem.